Entelköy Efeköy’e Karşı fragmanıentelkoy efekoy e karsi film poster afis Entelköy Efeköy’e Karşı (2011)Bir grup ekolojist aktivist, mütevazı bir Ege köyüne yerleşir. Amaçları doğayla baş başa yaşam için ekolojik bir köy kurmaktır. Köyde bir termik santral kurulması gündeme gelince olaylar ilginç ve komik bir hal alır. “Entelköy – Efeköy”, aktivistlerin köy sakinleri ile aralarında geçen komik ve çarpıcı olayların öyküsüdür.
Metropolde yaşamanın yarattığı keşmekeşten kurtulup, hep hayalini kurdukları doğayla baş başa bir yaşam sürmek isteyen bir grup ekolojist, Ege’de bir komün köyü inşa ederler. Kentli ekolojistlerin köylerine yerleşmelerinden dolayı çok memnun olan köy halkı, artık hiçbir işe yaramayan kıraç tarlalarını ve eski evlerini değerinden fazla fiyata aldıkları için aktivistleri büyük bir sevgiyle karşılar.
Her şey yolundadır, ta ki bölgeye kurulması gündemde olan termik santral kararı onaylanana kadar… Termik santral ile birlikte eski köylüler ile köyün yeni sakinleri aktivistler arasında ilginç bir süreç başlar ve olaylar karşılıklı protestoyla tam bir komediye dönüşür.
Gösterim Tarihi: 02 Aralık 2011
Yönetmen: Yüksel Aksu
Oyuncular: Şahin Irmak ( Muhtar Ali), Ayşe Bosse ( Katrin), Emin Gürsoy ( Aşırı Mustafa), Recep Yener (İmam Adem), Ayla Arslancan ( Kocana ), Ümit Olcay ( Enes ), Hamit Demir ( Berk ), Engin Akın ( Gülnihal ), Nejat Yavaşoğulları ( Nejat )
Senaryo: Yüksel Aksu
Yapımcı: Muharrem Gülmez, Taha Altaylı
Görüntü Yönetmeni: Ercan Yılmaz
Yılı: 2011

Labels:


Share On Friend Feed ! Add To Del.icio.us ! Share On Digg ! Share On Reddit ! Share On StumbleUpon !

Leave A Comment:

Copyright © Web Bilgi
Blogger tarafından desteklenmektedir.
Sinema Bilgi